Przejdź do treści

Andrychów bawił się w rytmach disco polo

Kultura, 24 września 2016 23:10

​Muzyka disco polo przeżywa prawdziwy renesans. Widać to było podczas III Andrychowskiego Babiego Lata. W sobotę 24 września na placu przy Urzędzie Celnym wystąpiło pięć gwiazd.

Podziel się

Jako pierwszy na scenie pojawił się Francesco Napoli, gwiazda disco italico (to właśnie w tym nurcie korzenie ma nasze disco polo). Po kilkunastu minutach okazało się, że pomiędzy Włochem a publicznością nie ma żadnych barier. Po nim na scenie pojawiła CamaSutra i zmysłowa Małgorzata Główka, a później – z góralskim zacięciem – wystąpił Kordian. 
Na deser zagrały największe gwiazdy tegorocznej edycji Andrychowskiego Babiego Lata. Jako przedostatni „na deskach” zjawił się legendarny Bayer Full. Zespół zagrał swoje największe przeboje, takie jak: „Majteczki w kropeczki” czy „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Ale Sławomir Świerzyński, wokalista grupy, zaśpiewał kilka utworów po chińsku, bo to właśnie na Dalekim Wschodzie Bayer Full w ostatnich latach odnosił sukcesy. 
Na koniec zaprezentował się Andre. Twórca przeboju „Aleksandra” rozgrzał andrychowską publiczność do czerwoności.

III edycja Andrychowskiego Babiego Lata została zorganizowana z wielkim rozmachem. Pięć gwiazd, setki osób wśród publiczności i telewizja. Jacek Mędrela, konferansjer i prezenter Polo.tv, która wkrótce pokaże ten koncert, między poszczególnymi występami, organizował dla przybyłych konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content