Przejdź do treści

Aldona i Marta w Finale

Kultura, 30 kwietnia 2015 12:07

​Już wiemy, że uczestniczki Grupy Teatralnej JAKA?: Aldona Zawada i Marta Oczkowska będą reprezentowały województwo małopolskie w finale 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku w czerwcu br. !!!

Podziel się

W dniach 27 i 28 kwietnia 2015 r. w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie odbyły się przedostanie eliminacje tego prestiżowego Konkursu. 
Konkurs organizuje Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, a patronat przedsięwzięcia objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dziewczęta wraz z muzykami: Dariuszem Wilkiem i Bogusławem Tomczykiem od stycznia do kwietnia tego roku „pokonywały” w eliminacjach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich wielu konkurentów. 
Teraz już tylko finał!!! Przypomnijmy, że dziewczęta reprezentują Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, a na co dzień pracują w WDK w Targanicach pod kierunkiem instruktorów: Kingi Piesko i Dariusza Wilka. Tegoroczny repertuar laureatek składał się z piosenek Agnieszki Osieckiej i piosenek autorskich Łukasza Dziedzica. Warto dodać, że trzy lata temu laureatką eliminacji centralnych tego Konkursu (I miejsce) była Justyna Gajczak,  również uczestniczka Grupy Teatralnej JAKA? Życzymy dalszych sukcesów utalentowanym targaniczankom! (KP)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content