Przejdź do treści

Akcja Znicz

Informacje, 28 października 2015 11:10

​Zbliża się święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Od 30 października ruszymy tłumnie na cmentarze, odwiedzając groby bliskich, którzy odeszli. To także czas wzmożonego ruchu na drogach, o czym przypomina policja. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach realizuje ogólnopolską akcję „Znicz”.

Podziel się

W dniach 30.10-2.11 więcej funkcjonariuszy Ruchu Drogowego  i Prewencji będzie na trasach krajowych, wyjazdowych i wjazdowych do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrychowa oraz w okolicach cmentarzy tj.:
1. droga K-52     Inwałd                                      
2. droga K-52     Izdebnik                                      
3. droga K-28     Wadowice ul. Wojska Polskiego        
4. droga gminna  Wadowice   Al. MBF                                            
5. droga W-781  Andrychów ul. Beskidzka                
6. droga K-44     Ryczów i Spytkowice.      

Podczas wzmożonych kontroli Policjanci będą zwracać szczególna uwagę na prędkość, wyprzedzanie, brawurową jazdę kierowców oraz ich trzeźwość. Sprawdzony również zostanie stan techniczny pojazdów , a także to , czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa .

Ponadto do zadań policjantów należeć będzie:
– utrzymanie płynności ruchu drogowego,
– zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom udającym się w rejon cmentarzy między innymi poprzez wyłączenie ruchu kołowego na drogach o szczególnym nasileniu ruchu pieszych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, egzekwowanie właściwego używania świateł zewnętrznych, udzielanie informacji zainteresowanym o możliwościach dojazdu do parkingów oraz czasowych utrudnieniach i alternatywnych drogach objazdowych.
 
Policja apeluje, aby kierowcy w rejonach cmentarzy zachowali wyrozumiałość oraz bezwzględnie podporządkowali się Policjantom kierującym ruchem oraz innym służbom porządkowym nadzorującym parkingi.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content