Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Akcja Znicz 2021 rok

Informacje, 26 października 2021 11:58

Jak co roku w okresie Święta Zmarłych czekają nas zmiany w organizacji ruchu na ulicach w okolicach cmentarzy. Warto o tym pamiętać i nie jeździć tam „na pamięć”. W ramach „Akcji Znicz” policjanci i strażnicy miejscy będą w tych miejscach kierować ruchem. Sprawdźcie, jakie będą zmiany.

Jak poinformował nas komendant andrychowskiej Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz, od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu kołowego wokół następujących cmentarzy:

1. Cmentarz parafialny Rzyki, osiedle Szczęśniaki – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów od strony drogi powiatowej 1737K w kierunku os. Szczęśniaki (droga gminna G118).

2. Cmentarz parafialny w Targanicach – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów od strony ul. Jawornickiej do ul. Brzozowej

3. Cmentarz Parafialny w Inwałdzie – (Gmina Andrychów) – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów na ul. Zielnej na wysokości cmentarza od strony ul. Wadowickiej

4. Cmentarz Parafialny w Sułkowicach-Bolęcinie – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów na ul. Spokojnej od ul. Racławickiej do ulicy Środkowej. Wszyscy użytkownicy dróg proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy w newralgicznych miejscach będą kierować ruchem i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach ruchu drogowego a w szczególności o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i o zachowaniu odstępu między pojazdami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Również piesi, uczestnicy ruchu drogowego powinni korzystać z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić w miejscach do tego wyznaczonych. Straż Miejska i Policja zachęca również i przypomina o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu.

(n)

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content