Przejdź do treści

Akcja Znicz 2016

Informacje, 25 października 2016 10:14

​Policja przygotowuje się do trudnego na drogach okresu, przypadającego na przełom października i listopada. Od 28.10 do 2.11 w rejonie cmentarzy funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem w ramach „Akcji Znicz 2016”.

Podziel się

Więcej funkcjonariuszy Ruchu Drogowego i Prewencji będzie na trasach krajowych, wyjazdowych i wjazdowych do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrychowa oraz w okolicach cmentarzy: w Inwałdzie przy DK nr 52, Izdebniku, Wadowicach, Andrychowie, Ryczowie i Spytkowicach.

– Podczas wzmożonych kontroli Policjanci będą zwracać szczególna uwagę na prędkość, wyprzedzanie, brawurową jazdę kierowców, stosowanie wymaganego oświetlenia oraz ich trzeźwość. Sprawdzony również zostanie stan techniczny pojazdów, a także to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa – mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał z KPP w Wadowicach. – Pieszym będą przypominać  o obowiązku noszenia odblasków, gdyż one niejednokrotnie ochronią nas przed uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia. Policjanci informować będą o utrudnieniach i ewentualnych trasach objazdowych odcinków dróg na, których te utrudnienia będą występować.

Policja apeluje aby kierowcy w rejonach cmentarzy zachowali wyrozumiałość oraz bezwzględnie podporządkowali się poleceniom policjantów, kierujących ruchem oraz innym służbom porządkowym nadzorującym parkingi.  

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content