Przejdź do treści

Afrykańskie dźwięki na nabranie sił

Informacje, 10 listopada 2022 11:00

Kilkudziesięciu uczniów, najpierw z SP nr 4, a następnie z SP nr 2 gra dziś (10 listopada) na bębnach afrykańskich djembe (wym. dżembe). Przyłączyli się też nauczyciele. To inicjatywa andrychowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jest sporo zabawy, ale przy okazji też… nabieranie siły. Jak dowiedzieliśmy się od psycholog z OPS Aleksandry Gancarz to kolejne, trzecie już spotkanie w ramach realizowanego przez andrychowski Ośrodek Pomocy Społecznej programu „Nabieramy siły”. Tym razem młodzież gra na wspomnianych bębnach afrykańskich, a poprzednio były m.in. warsztaty w „Czarnym Groniu”, a także malowanie koszulek i przechodzenie przez mur.

Dzisiejsze zajęcia zatytułowane „Moc rytmów” poprowadziła na zaproszenie OPS pasjonatka djembe, pochodząca z Gliwic, a mieszkająca od pewnego czasu w Rzykach Anna Pawluk. – Spotykamy się tutaj, by z młodzieżą zrobić dobry hałas – mówi ona. – Bębny afrykańskie to źródło przepięknej energii. To takie instrumenty, które po kilku minutach wspólnego grania powodują, ze stajemy się zespołem. W ten sposób uwalniamy też emocje, które nam się nagromadziły w wyniku stresu czy innych złych rzeczy. To też dobra metoda, aby uwolnić radość i energię. Jest to także forma medytacji przez muzykę. Znikają myśli, umysł się wycisza.

Zajęcia odbywają się w Klubie Integracji Społecznej przy ulicy Krakowskiej.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content