Przejdź do treści

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać…

Informacje, 24 czerwca 2023 10:02

No właśnie, ale gdzie? Już spieszymy z pomysłami. Mamy ich ponad 1000! A dokładniej 1113. Aż tyle przewodników znajdziecie w naszej bibliotece. Imponująca liczba prawda? Niektórzy mówią, że dzięki nim można by było zwiedzić cały świat!

Dziś przychodzimy może nie z tysiącem, a trzema propozycjami przewodników dostępnych do wypożyczenia. UWAGA! Dzięki nim na pewno wyjedziecie na wakacje! Uważajcie jednak, aby w ferworze wakacyjnych przygotowań nie rzucić wszystkiego… no, przynajmniej nie naszych książek 😉

Coś dla samochodziarzy. Ostatnio prezentowaliśmy propozycje z Polski, co powiecie na Chorwację? Chorwacja na czterech kółkach: w drodze jak w domu wydawnictwa Pascal zabierze Was w drogę przez przepiękne wybrzeże Adriatyku z niezliczonymi wyspami, malownicze miasteczka takie jak Dubrownik, Rovinj czy Split oraz fascynujące parki narodowe. Przewodnik uzupełniają setki kampingów – często usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Znajdziecie w nim aż 14 tras, szczegółowe mapy, atlas samochodowy no i oczywiście sugestie miejsc kampingowych.

Dla wielbicieli chłodniejszego klimatu, którym nie jest straszny deszcz i wiatr polecamy Anglia i Walia. Praktyczny przewodnik autorstwa Krzysztofa Czuba oraz Adama Dylewskiego. Ten przewodnik pomoże Wam zaplanować podróż i zaprowadzi do wszystkich miejsc, które chcielibyście odwiedzić. Znajdziecie w nim bardzo szczegółowe informacje i odkryjecie miejsca, do których nie trafią zwykli turyści. Anglia nie będzie miała przed Wami żadnych tajemnic. Time for tea and England!

Powiedzenie „Pojadę na wakacje, ale palcem po mapie” czasami okazuje się boleśnie prawdziwe. Dla tych, którzy nie mają możliwości wyjazdu również coś mamy! Geografia świata to opracowanie zbiorowe, zachęcające nie tylko okładką, a co najważniejsze – środkiem.

Znajdziecie w nim ponad 2000 fotografii z różnych zakątków świata, mapy, rysunki i schematy. Dzięki przewodnikowi odwiedzicie góry, jeziora, rzeki, morza, miasta i regiony. Można powiedzieć, że zwiedzicie cały świat w mniej niż miesiąc! Barwne fotografie, ciekawe opisy miejsc zawarte w 448 stronach – zapowiada się bardzo ciekawa podróż. Przed podróżą koniecznie odwiedźcie nas w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie!

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content