Przejdź do treści
Reklama
Reklama

84-letnia mieszkanka Inwałdu padła ofiarą oszusta. Straciła 30 tysięcy złotych.

Informacje, 26 października 2020 14:00

W piątek (23.10) na terenie powiatu wadowickiego odnotowano kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Niestety jedna z mieszkanek naszej gminy straciła oszczędności życia.

Do 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za córkę starszej pani. Poinformowała ją, że była sprawcą śmiertelnego zdarzenia drogowego i potrzebuje pieniędzy. Niestety seniorka uwierzyła w wymyśloną historię. Niedługo potem do jej drzwi zapukał nieznany mężczyzna, któremu przekazała 30 tys. zł – informuje Agnieszka Petek Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa. Jednocześnie po raz kolejny apeluje do osób starszych o rozwagę.

Jeżeli odbiorą Państwo podobny telefon prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, proszę nawiązać kontakt z osobą bliską, celem weryfikacji podawanych przez rozmówce informacji. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

W przypadku powzięcia informacji, iż osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać prosimy o natychmiastowe powiadomienie o takiej próbie najbliższej jednostki Policji.

Apelujemy o czujność i współpracę. Nie dajmy się oszukać!

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content