Przejdź do treści

60–latka z nakazem opuszczenia domu. Jest podejrzana o znęcanie się nad rodzicami

Informacje, 12 maja 2023 10:12

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 60–letnią mieszkankę gminy Zator. Kobiecie został przedstawiony zarzut znęcania nad rodzicami. Otrzymała również prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

W środę (10.05.2023) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zostali powiadomieni o przemocy psychicznej i groźbach karalnych, które miała stosować wobec swoich ponad 80-letnich rodziców mieszkanka jednej z podzatorskich miejscowości. Pod wskazany adres udali się policjanci którzy zatrzymali agresorkę. Kobieta została osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Policjanci pionu kryminalnego z zatorskiego komisariatu Policji w ciągu doby zebrali dowody świadczące o tym, że 60–latka już od trzech lat dopuszczała się znęcania psychicznego oraz gróźb karalnych wobec swoich rodziców. Najczęściej była wtedy pod wpływem alkoholu.

W związku z powyższym został jej przedstawiony zarzut znęcania psychicznego nad obojgiem rodziców. Mając na względzie ochronę pokrzywdzonych funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej środków zapobiegawczych.

W czwartek (11.05 br.) 60–latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszała prokuratorskie zarzuty. Ponadto prokurator zastosował wobec niej nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

Po opuszczeniu Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu podejrzana w asyście policjantów udała się do miejsca zamieszkania z którego zabrała rzeczy osobiste. Została poinformowana przez funkcjonariuszy o miejscach w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli ją, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Seniorzy zostali objęci procedurą Niebieska Karta, dzięki której uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawczyni zostanie objęta nadzorem dzielnicowego.

Za znęcanie nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content