Przejdź do treści

6 sierpnia wybory sołtysów i członków rad sołeckich

Informacje, 29 maja 2023 10:45

6 sierpnia (niedziela) odbędą się w gminie Andrychów wybory sołtysów i rad sołeckich. Głosowanie odbędzie się w godz. 8.00 – 16.00.

Do urn pójdą mieszkańcy Brzezinki, Inwałdu, Roczyn, Rzyk, Sułkowic-Bolęciny, Sułkowic-Łęgu, Targnic i Zagórnika. Kandydata na sołtysa może zgłosić każdy mieszkaniec sołectwa uprawniony do głosowania. Kandydat na Sołtysa lub osoba zgłaszająca kandydata na Sołtysa zobowiązana jest zgłosić kandydatów na członków Rady Sołeckiej w liczbie nie mniejszej niż 5. Kandydat na Sołtysa nie zostanie zarejestrowany przez Gminną Komisję ds. Wyborów Sołeckich na liście kandydatów na Sołtysa w przypadku, gdy nie zgłosi on wymaganej liczby kandydatów na członków Rady Sołeckiej, którzy następnie zostaną zarejestrowani na liście kandydatów na członków Rady Sołeckiej, lub gdy nie dokona tego osoba zgłaszająca kandydata na Sołtysa.

I uwaga! Zgłaszanie kandydatów na sołtysów i członków rad sołeckich odbędzie się od 19 czerwca do 30 czerwca do godz. 14.00. W tym samym terminie odbywa się zgłaszanie kandydatów na członków sołeckich komisji wyborczych.

Pełna informacja dotycząca wyborów w sołectwach znajduje się tutaj.

Oprac. jd

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content