Przejdź do treści
Reklama

6. miejsce w Polsce

Sport, 01 czerwca 2015 09:24

Zakończyły się trwające 4 dni Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej szkół podstawowych, które odbywały się w Głuchołazach. Województwo małopolskie reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie, które w kwietniu wygrały finał wojewódzki Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Podziel się

W czwartek odbywały się eliminacje w grupach, gdzie zawodniczki SP2 Andrychów pokonały SP6 z  Białej Podlaskej  i SP Międzyborów ( woj.  Mazowieckie) oraz w trzecim spotkaniu  uległy zespołowi z województwa pomorskiego –  ZKiW Stężyca.  Ostatacznie zajęły drugie miejsce w grupie, awansując do najlepszej ósemki w Polsce.

W piątek rozgrywki finałowe rozpoczęły od meczu z SP 15 Poznań, wygrały pierwszego seta 25:18, jednak dwa kolejne sety to wygrana Poznania. Wynik meczu 1:2. W następnych spotkaniach pokonały SP3 Nysa 2:0 oraz SP 11 Kędzierzyn- Koźle 2:1.  W niedzielę zostały rozegrane mecze finałowe.  Zawodniczki SP2 w meczu o piąte miejsce uległy faworytowi  tego ogólnopolskiego  turnieju – SP48 Szczecin. 

Jest to ogromny sukces dziewcząt z SP2, które reprezentowały nasze miasto, powiat, oraz województwo w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Finalistki Mistrzostw Polski grały w składzie: Brańka Katarzyna,   Curzydło Gabriela, Kowala Patrycja, Kubień Iwona, Marczyńska Martyna, Nalborczyk Agnieszka, Masiuk Wiktoria, Polak Anna,   Woźniak Maja, Zaremba Agnieszka. 

Zespół prowadziły nauczycielki z SP 2 – Renata Adamczyk i Katarzyna Ogorzelec.

źródło: SP2

Podziel się
Skip to content