Przejdź do treści

5. miejsce w Częstochowie

Sport, 26 maja 2015 10:31

​W środę 13 maja młodzicy MKS-u Andrychów rozegrali kolejny turniej, prezentując się z dobrej strony.

Podziel się

Młodzi adepci siatkarskiego rzemiosła mieli okazję zobaczyć drużyny takie jak: Częstochowa 1, Częstochowa 2, Kędzierzyn-Koźle, Blachownia, Kęty, Nysa czy Będzin.
Andrychowianie trafili do mocnej grupy, z przyszłymi finalistami turnieju – Kędzierzynem, Częstochową 1 oraz Blachownią.

W pierwszym meczu z kędzierzynianami nasi zawodnicy zrewanżowali sie za kwietniową porażkę i wygrali pierwszego zacietęgo seta 25:23. W drugim secie przewagę od początku utrzymywali przeciwnicy, lecz w końcówce udało sie dogonić rywali i doprowadzić do remisu. Niestety po emocjonującej końcówce MKS przegrał 23:25 i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Drugi mecz andrychowscy zawodnicy grali z drużyną gospodarzy. Bardziej doświadczeni rywale dobrze weszli w mecz, zaczynając od prowadzenia 7:1. W dalszych etapach seta przeciwnicy powiększali przewagę wygrywając ostatecznie 25:15. W drugim secie chłopcy z Andrychowa postawili sie faworytom i zbobyli 22 punkty ostatecznie przegrywając mecz 0:2.

Ostatni mecz grupowy MKS rozgrywał z drużyną Blachowni, która dotychczas przegrała oba spotkania i zamykała tabelę. Andrychowska drużyna pewnie prowadziła różnicą 5 oczek w początkowej fazie seta, a później stponiowo ją powiększała, wygrywając ostatecznie 25:15. W drugim secie nasi zawodnicy zbyt szybko myśleli już o zwycięstwie, co poskutkowało dłuższą grą punkt za punkt. Ostatecznie udało wygrać się tego seta 25:21. W drugim meczu Częstochowa zremisowała z Kędzierzynem, co pozbawiło andrychowian marzeń o awansie do półfinałów.

Grając o miejsca 5-8, najpierw musieliśmy zmierzyć się z drużyną z Kęt. W pierwszym secie gracze MKS-u rozgromili przeciwników, wygrywając seta 25:8. W drugiej partii rywale ponieśli poprzeczkę, lecz andrychowianie spokojnie zakończyli seta wynikiem 25:17, a mecz 2:0.

Ostatni mecz drużyna z Andrychowa grała z Częstochową 2. Nasi gracze musieli walczyć z ponad 2-metrowym zawodnikiem na środku, lecz umiejętnie omijając groźny blok wygrali pierwszą partię 25:18. W drugiej partii MKS, przez całego seta utrzymywał bezpieczną różnicę paru punktów i ostatecznie wygrał seta 25:20 a mecz 2:0.

Z trzema wygranymi, jednym remisem i jedną porażką MKS zajął 5. miejsce, podobnie jak ich starsi koledzy w zeszłym roku.

Skład drużyny: Kacper Komendera (kapitan), Szymon Kożuch, Szymon Kasperek, Mikołaj Badowski, Wojciech Wnęczak, Miłosz Kozikowski, Jakub Sordyl, Patryk Sasuła (libero), Bartek Fijałek (libero).

źródło: MKS Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content