Przejdź do treści
Reklama
Reklama

43-letni mężczyzna zaatakował kobietę z wózkiem w biały dzień

Informacje, 19 listopada 2020 15:39

 Do zdarzenia doszło w środę (18.11.) ok. godziny 12 na ul. Lenartowicza w Andrychowie.

Do kobiety spacerującej z dzieckiem w wózku podszedł nieznany mężczyzna, który chwycił za ramę wózka i szarpał nim, chcąc wywrócić pojazd malucha. Tylko dzięki postawie matki, która siłą stabilizowała wózek nie doszło do wypadku. – Mężczyzna patrzył mi w oczy, wyglądał na osobę niepoczytalną. Nie reagował na moje krzyki. Przestraszył się w momencie kiedy zobaczył zbliżająca się w naszą stronę kobietę i uciekł – relacjonuje zaatakowana. Kobieta o zdarzeniu poinformowała Policje. Po powrocie do domu i pozostawieniu dziecka w bezpiecznych rękach sama udała się na poszukiwania mężczyzny. Zlokalizowała go na ul. Włókniarzy o czym poinformowała policję w wyniku czego doszło do zatrzymania.

Mężczyzna został zatrzymamy i wylegitymowany. To mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. W związku z zachowaniem mężczyzny policjanci sporządzili notatkę do sądu celem jego ukarania. Dodatkowo nie stosował się on do obowiązku zasłaniania ust i nosa w związku z czym policjanci również sporządzili wniosek do sądu i powiadomili Sanepid. Po zakończonych czynnościach mężczyzna pozostał pod opieką brata – informuje rzecznik prasowy KPP w Wadowicach Agnieszka Petek.

Pragnę nagłośnić sprawę. Ostrzec wszystkich spacerujących. Mnie samej by nie przyszło do głowy, że ktoś może zaatakować mnie z dzieckiem w biały dzień! – apeluje pokrzywdzona.

ap

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content