Przejdź do treści

38. Memoriał Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka

Informacje, 10 czerwca 2022 12:35

W dniach 11-12 czerwca w hali treningowej Wisły Kraków rywalizować będzie 12 zespołów podczas 38. Memoriału Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka, zasłużonych trenerów Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, wychowawców wielu pokoleń siatkarek.

Na boiskach zobaczymy około 150 zawodniczek z roczników 2006 i młodsze również z MKS Andrychów. Mecze odbywać się będą w sobotę od godz. 9:00 i w niedzielę od godz. 10:00.

Wanda Starzyk-Tumidajewicz z Białą Gwiazdą związana była od lat 50-tych. W barwach naszego klubu wywalczyła mistrzowskie medale. Reprezentowała barwy reprezentacji Polski, zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy i świata. Po zakończeniu kariery została trenerką siatkarek Wisły.

Józef Moszczak– wieloletni trener siatkarek Wisły. Pod jego wodzą Wiślaczki zdobyły dwa razy tytuł mistrzowski oraz trzykrotnie sięgnęły po wicemistrzostwo kraju.

Organizatorzy wydarzenia Siatkówka Towarzystwo Sportowe Wisła zadbali o to by wszyscy uczestnicy memoriału otrzymali upominek (m.in. pamiątkowe koszulki), na najlepszych czekają puchary, przyznane zostaną nagrody indywidualne.
Turniej ma na celu popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży, jest też wspaniałą okazją dla przyjezdnych drużyn na poznanie bogatej historii Krakowa oraz naszego klubu.
Zapraszamy w weekend na Reymonta 22!

Źródło: TS Wisła

Podziel się
Skip to content