Przejdź do treści

33 mandaty dla pieszych, 9 dla kierowców

Informacje, 09 lutego 2017 10:53

​Kontrole policji. 8 lutego funkcjonariusze z powiatu wadowickiego czuwali nad bezpieczeństwem pieszych. Wszystko w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Podziel się

Akcja – podobnie jak inne tego typu działania – ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza  pieszych, którzy są najbardziej zagrożoną grupą spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dla dziewięciu kierowców kontrole zakończyły się mandatem, sporządzono jeden wniosek o ukaranie do sądu. Najczęstsze przewinienia to nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych.

Pieszym też się „dostało”. Policjanci ujawnili 75 wykroczeń, 33 pieszych otrzymało mandat, 40 pouczono, a dla dwóch sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. Najczęstsze błędy tych uczestników ruchu drogowego to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni.

– Lwia część wypadków na drogach to zdarzenia z udziałem pieszych – przypomina Elżbieta Goleniowska-Warchał z KPP w Wadowicach. – Zwracamy szczególną uwagę na osoby, pieszych poruszających się po zmroku, bez odblasków w terenie niezabudowanym. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim  od samych kierowców – od ich rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożeń oraz kultury i szacunku wobec innych użytkowników dróg – dodaje.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content