Przejdź do treści
Reklama
Reklama

3 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Informacje, 17 grudnia 2019 10:27

Policjanci przy każdej okazji apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za kierownicą. Pomimo zaostrzenia kar wobec „piratów” drogowych i ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, mundurowi nadal zatrzymują kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Podziel się

Wczoraj( 16 grudnia) policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który w Wieprzu pędził z prędkością 117 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za dużo na liczniku miał również kierowca seata, który w niedzielę w Targanicach, jechał z prędkością 103 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h.
Z kolei w Andrychowie, w niedzielne popołudnie „wpadł” kierujący audi, u którego policyjny miernik wskazał 104 km/h. Ponadto, jak się okazało, wadowiczanin nie posiadał prawa jazdy. W związku z powyższym został ukarany mandatem za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz przekroczenie prędkości.
Natomiast kierowca volkswagena (mieszkaniec gminy Wieprz) oraz kierowca seata (mieszkaniec powiatu bielskiego) w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani mandatami, punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.
Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych!

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content