Przejdź do treści

3. edycja akcji #AndrychówDlaSchronisk zakończona sukcesem

Informacje, 08 lutego 2023 08:44

Trzecia zbiórka karmy #AndrychówDlaSchronisk trwała cały październik. Jak informują organizatorzy (Klub Sportowy Beskid Andrychów oraz fundacja Zoodoptuj) akcji: - Zebraliśmy ponad 1265 kg. karmy, koce i zabawki dla zwierzaków oraz legowiska, smycze i inne akcesoria.

We wtorek 17 stycznia do trzech wybranych przez fundację Zoodoptuj najbardziej potrzebujących placówek dotarły palety karm! W ramach 3 już edycji zbiórki karmy #AndrychówDlaSchronisk zebraliśmy mnóstwo
przysmaków, których dystrybucja zajęła nam – tym razem – nieco więcej czasu! Przede wszystkim dlatego, że bardzo zależało nam na tym, by dobrze wybrać placówki, które wesprzemy.

Co więcej, ilość karmy, jaką zebraliśmy w 2022 roku, była nieco niższa, niż w poprzednich latach, dlatego podjęliśmy się poważnej selekcji. Wszystko po to, by przysmaki trafiły do – realnie – najbardziej potrzebujących bezdomniaków.
Taki research, co prawda, zajął nam sporo czasu, jednak możemy z pełną świadomością i odpowiedzialnością powiedzieć, że… Karma trafiła w łapki tych, którzy najbardziej jej potrzebowali!

ZBIÓRKA KARMY ZAKOŃCZONA. PALETY Z #ANDYRCHÓWDLASCHRONISK 3 DOSTARCZONE!


Jeśli chodzi o tegoroczne placówki, na których wsparcie się zdecydowaliśmy – jest to pięć miejsc, do których dotarły pyszności.
● Amstaffy Niczyje
● Fundacja „Psie Nadzieje”
● 4 Łapy Żychlin
● Fundacja Przybij Piątkę z Kotem z Nidku
● Wadowickie Kojce

Warto też zaznaczyć, że obok karmy zebranej przez mieszkańców miasta i okolic – zgromadziliśmy także sporo środków w efekcie zbiórki pieniężnej! A co ważniejsze – więcej, niż zakładaliśmy, bo aż 2000 zł!
OSOBISTA WIZYTA W FUNDACJI PRZYBIJ PIĄTKĘ Z KOTEM W RAMACH

Co ciekawe – nie do każdego miejsca wysyłaliśmy karmę. Podjęliśmy się także jednej wizyty! W ostatni piątek stycznia osobiście pojawiliśmy się u kociaków i ich opiekunów w Nidku – w Fundacji Przybij Piątkę z Kotem!
Tutaj dostarczyliśmy – razem z naszymi wspaniałymi młodymi wolontariuszami – dwa samochody karmy!

Psiaki i kociaki szczęśliwe i – przede wszystkim – nakarmione! Merdy oddane, głaski złożone na te małe ciałka!
W ostatnim tygodniu stycznia zwieńczyliśmy akcję zbiórki karmy #AndrychowDlaSchronisk 3 i dostarczyliśmy paletę karmy do Kojców w Wadowicach. Wadowickie psiaki już cieszą się szeregiem pyszności i drobiazgów, które – chociaż na moment – wywołają merdy u tych maluchów!


Tymczasem, na szczególne podziękowania zasługują lokalne firmy, które postanowiły włączyć się do akcji zasilając ją bardzo dużą ilością karmy:
● HotPay (paleta za ponad 1300 PLN, a w niej takie produkty, jak TropiDog adult, TropiDog junior, TropiDog pies),
● KupujeKarme.pl

Dziękujemy z tego miejsca placówkom, które udostępniły nam miejsce do zbiórki:
Basen Kryty Andrychów, Sklep zoologiczny Aqua-Zoo, Sklep zoologiczny PUPIL oraz szkołom, które zaangażowały się w zbiórkę: Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 1 im. Jana Pawła II w Wieprzu, ZSS nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie,
Przedszkolu Publicznemu W Zagórniku, Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Andrychowie.


Równocześnie – z tego miejsca chcemy zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim bezdomniakom, którym byśmy chcieli. Wybieramy te placówki, które naszym zdaniem są najbardziej potrzebujące. Mamy szczerą nadzieję, że – chociaż przez chwilę – ogonki merdają szybciej! I TO DZIĘKI WAM, DRODZY!
Dzięki Wam, którzy dorzucili się do zbiórki – przynieśli karmę czy inne akcesoria. I dzięki Wam, którzy wpłacili na naszą zbiórkę zdecydowanie więcej, niż zakładaliśmy. Aż wreszcie – dzięki Wam, którzy zwyczajnie wierzycie w naszą działalność, wspieracie i jesteście z nami.
Dziękujemy!

Źródło: KS Beskid Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content