Przejdź do treści
Reklama

29-latek zastawiał w lombardach wypożyczony sprzęt budowlany

Informacje, 11 stycznia 2022 12:59

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali mężczyznę, który zastawiał w lombardach na terenie Małopolski wypożyczony sprzęt budowlany i elektronarzędzia. Sprawcy grozi nawet do 8 lat więzienia.

W grudniu ubiegłego roku, wadowiccy policjanci zostali powiadomieni przez właściciela wypożyczalni sprzętu i urządzeń budowlanych z powiatu chrzanowskiego, że jeden z klientów nie wywiązał się z umowy. Z ustaleń wynikało, że mieszkaniec powiatu wadowickiego wypożyczył odkurzacz piorący o wartości około 3 tys. złotych, którego nie zwrócił w wyznaczonym czasie.

Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili, że mężczyzna zastawił wypożyczony sprzęt w lombardzie jako swoją własność. W związku z powyższym 29-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut oszustwa. W toku dalszych czynności, policjanci ustalili również inne firmy (z województwa małopolskiego i śląskiego) poszkodowane działaniem podejrzanego. 29-latek m.in. kilkukrotnie wypożyczył sprzęt budowlany z jednej z wypożyczalni w powiecie wadowickim, który od razu zastawił w lombardzie. Łączna wartość start została oszacowana w tym przypadku na kwotę około 10 tys. złotych.

4 stycznia br., śledczy prowadzący sprawę przedstawili podejrzanemu drugi zarzut oszustwa, do którego również się przyznał. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Sprawa jest rozwojowa, wkrótce  29-latek usłyszy kolejne zrzuty oszustwa i przywłaszczenia.

KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content