Przejdź do treści

29. Finał WOŚP również w Andrychowie

Informacje, 28 stycznia 2021 11:15

Już za 3 dni finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Andrychowski Sztab WOŚP zbierze się już po raz dwudziesty w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. Szewskiej 7. Tam 113 wolontariuszy otrzyma identyfikatory, puszki, serduszka i instrukcje, gdzie mają udać się kwestować.

Tegorocznej kweście WOŚP w Andrychowie towarzyszyć będą m.in.:

  • Akcja krwiodawstwa organizowana w NZOZ przy ul. Starowiejskiej 17 | godz. 9.00 – 13.00
  • Andrychowski Klub Morsów wesprze zbiórkę morsując w Kaskadach w Porąbce | Start godz. 13.00;
  • Aukcja WOŚP, której przedmiotem jest ręcznie wykonana szopka w stylu krakowskim, autorstwa mieszkańca naszej gminy Andrzeja Koska. Licytuj TUTAJ >>
  • Licytacje gadżetów 29 finału WOŚP, które dostępne są na www.facebook.com/wosp.andrychow
  • MKS Andrychów przekaże pieniądze z transmisji online sobotnich meczów. – Chcemy pomagać i proponujemy wsparcie dla WOŚP ze sprzedaży naszych transmisji sobotnich ze spotkań MKS Andrychów z Sts Sandecja oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Kwota minimalna 2 zł (można więcej). Cały dochód z siatkarskiej soboty przekażemy dla WOŚP #bogramyrazem. Link do transmisji mks-andrychow.webcamera.pl – czytamy na profilu MKS.
  • Kawiarnia Dzień Dobry w Andrychowie przekaże ciepły napój dla wolontariuszy WOŚP (po okazaniu identyfikatora).

Ponadto uruchomiona została eSkarbonka andrychowskiego Sztabu WOŚP #310, która dostępna jest na fanpage WOŚP Andrychów www.facebook.com/wosp.andrychow lub www.facebook.com/kulturaandrychow.

W tym roku kwestę wesprzeć można za pomocą wpłat gotówki do skarbonki, wpłat bezgotówkowych przez terminal lub dokonując przelewów online.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków – czytamy na stronie WOŚP. (…) – Transmisja internetowa 29. Finału WOŚP rozpocznie się już w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie do północy z niedzieli na poniedziałek – będzie to najdłuższa transmisja internetowa w historii Finałów WOŚP.

oprac p

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content