Przejdź do treści
Reklama
Reklama

16 października – Dzień Papieża JPII

Informacje, 16 października 2020 10:37

W obecnym 2020 r. jest potrójna okazja do upamiętnienia Papieża – Polaka. To 100-lecie urodzin, ustanowiony przez Sejm RP Rok Świętego Jana Pawła II oraz obchodzony właśnie dziś (16 października) Dzień Papieża Jana Pawła II z okazji 42. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Honorowy Obywatel Gminy Andrychów

A my przypominamy, iż Rada Miejska nadała 18 czerwca 1998 r. Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Gminy Andrychów. Akt nadania wręczyła Ojcu Świętemu delegacja naszej gminy po ponad roku tj. 14 listopada 1999 r. Delegację tworzyli przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Master, burmistrz Tadeusz Woźniak oraz księża prałaci i zarazem ówcześni proboszczowie obu andrychowskich parafii – Józef Jania i nieżyjący już Franciszek Skupień.

Uroczystości w Wadowicach

Choć powiat wadowicki znajdzie się w tak zwanej czerwonej strefie, w Wadowicach nie odwołano niedzielnych (18 października) uroczystości papieskich. Zmieniono jednak nazwę. Jak mówił na antenie Radia Andrychów red. Bogdan Szpila z „Kroniki Beskidzkiej” nie będzie to koncert a nabożeństwo dziękczynne. Powstała już ogromna scena na placu Jana Pawła II. Mszę św. zaplanowano na godz. 16.45. Na część koncertową będą wpuszczane tylko i wyłącznie osoby z zaproszeniami, które były bezpłatne. Wydano ich około 500. Trzeba wypełnić też oświadczenia oraz zgodnie z obowiązującymi rygorami – mieś osłonięty nos i usta.

Poniżej zamieszczamy teledysk do piosenki “Karol z Wadowic” napisanej z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II.
Tekst / muzyka / aranżacja: Małgorzata Błażej
Opieka muzyczna: Bogumiła Kowalczyk
Producent muzyczny / rap: Jarosław Max Szklarczyk
Produkcja i montaż video: Sebastian Warmuz, Kamil Świątek
Instrumenty: Klawisze: Łukasz Wójcik
Gitary: Marcin Mrzyk, Julia Kosek, Małgorzata Błażej
Mandolina: Ks. Sylwester Fiećko
Skrzypce: Joanna Milowska
Cajon: Jan Karcz
Tamburyn: Małgorzata Błażej
Śpiew: Bogumiła Kowalczyk, Małgorzata Błażej, Łukasz Wójcik, Marta Ćwiertnia, Agata Krok, Irena Woźnicka
Śpiew młodzież i dzieci: Julia Ćwiertnia, Madzia Dragan, Ala Kosek, Julia Kosek, Zuza Kosek, Lilianna Kwartnik, Wojtek Mamcarczyk, Emilka Szczygieł, Emilka Wójcik

jd Fot. WebCamera.pl

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content