Przejdź do treści

13-letni Filip potrzebuje naszego wsparcia

Informacje, 18 lutego 2021 09:34

W ubiegłym roku rodzina Filipa Magiery z Brzezinki usłyszała diagnozę – chłopiec choruje na rzadki złośliwy nowotwór kości, Sarcomę Ewinga, zlokalizowany w prawym podudziu. - Przyszłość naszego synka zapowiadała się naprawdę dobrze. Od 6 roku życia Filip z ogromnym zaangażowaniem trenował piłkę nożną. Miał w sobie ducha walki, który towarzyszy mu do dzisiaj – piszą rodzice chłopca.

W październiku 2020 u naszego syna wykryto rzadki złośliwy nowotwór kości Sarcomę Ewinga zlokalizowany w prawym podudziu. Po wykonaniu pełnej diagnostyki i poddaniu się 3-miesięcznej wyczerpującej skojarzonej chemioterapii został poddany operacyjnemu usunięciu guza. Niestety oprócz zmiany nowotworowej trzeba było usunąć część kości strzałkowej i fragment mięśnia płaszczkowatego. Dla chłopca, dla którego całym życiem była piłka nożna, był to poważny cios, jednak w tej historii to zawsze Filip był silniejszy od nas…

Trafiliśmy na zespół świetnych chirurgów, dzięki czemu udało się uratować nogę przed amputacją. Obecnie czekamy na wyniki histopatologii pooperacyjnej, które odpowiedzą czy udało się usunąć guza radykalnie. Rozpoczęliśmy kolejne cykle chemioterapii. Przed nami decyzja o ewentualnym zastosowaniu radioterapii. Filip rozpoczął także rehabilitację, na której dzielnie walczy o swoją sprawność. 

Jak sam mówi, na sali szpitalnej rozgrywa najważniejszy mecz w swoim życiu. Mecz o wszystko. Wie, że jest otoczony drużyną personelu medycznego, przyjaciół, rodziny wielu ludzi, którzy okazują mu serce i wsparcie, by ten mecz był zwycięski!
Rodzice Filipa

Zbiórkę można wesprzeć przez Fundację Siepomaga, klikając w link siepomaga.pl/filip-magiera

Pomóż Filipowi przekazując 1% podatku. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000396361
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj tytuł: 0116061 Filip

Pomóżmy Filipowi wygrać mecz, w którym stawką jest życie.

red.

Podziel się
Skip to content