Przejdź do treści
Reklama
baner-reklamowy-Leroy-Merlin-oferty-pracy
Reklama

13 dróg na szczyt

Informacje, 06 kwietnia 2021 10:47

Ile razy można wejść na Leskowiec w ciągu 12 godzin? Na to pytanie odpowiada Kajetan Burzej wraz z przyjaciółmi. 5 kwietnia Leskowiec (kiedyś 922 m n.p.m.) urósł do 5332 m n.p.m. - Jednak ta pandemia nawet płyty tektoniczne wkurzyła i tak się wypiętrzyły te nasze góry – pisze Kajetan Burzej.

Kajetan-Burzej, Łukasz Góra

– Jakiś czas chodziło mi to po głowie, czy to w ogóle jest możliwe, no i stwierdziłem, że jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Tak powstała idea takiego małego challengu, który miał polegać na wchodzeniu na Leskowiec przez 12 godzin jak najwięcej razy. – Mój kolega, Łukasz Góra, zaraził się szybko tym pomysłem, no i żeby nie było nudy działaliśmy razem – czytamy w poście pana Kajetana. – Zaczęliśmy równo o 6.00 rano, a 13. raz na szczycie zameldowaliśmy się (już w 3 osobowej grupie) krótko przed godziną 18.00. To o 3 razy więcej niż sądziliśmy, a to wszystko dzięki super przyjaciołom, rodzinom, które kibicowały nam przez cały czas i w trakcie naszej tułaczki dodawały mocy w postaci różnych smakołyków i kupy śmiechu i pozytywnej energii. Jeszcze raz Wam za to dziękuję!

I tak łącznie wyszło prawie 65 km, 5332 m przewyższenia w górę i tyle samo w dół (dla porównania na Mont Blanc z parkingu jest 3800m), przy czasie, łącznie z ostatnim zejściem nieco ponad 12 godzin.
To, że się udało pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy może przesuwać swoje granice. Czy to dużo? Dla jednego może tak, dla innego nie, ale każdy może sobie postawić jakiś cel, czy to sportowy, czy to w życiu codziennym i przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia go zrealizować. Wtedy poczucie własnej wartości dodaje nam tyle energii, że wykorzystując ją, poradzimy sobie w praktycznie każdej dziedzinie. Także działajcie pełną parą, stawiajcie sobie cele i realizujcie je! Do zobaczenia na szlaku, piona!

Panu Kajetanowi i jego kompanom życzymy zdrowia i sił do pokonywania kolejnych wyzwań.

Źródło: Kajetan Burzej

Podziel się
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
gabinet dietetyczny-baner
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Skip to content