Przejdź do treści
Reklama
Reklama

1 procent WIELKA POMOC

Informacje, 15 stycznia 2019 14:25

“Na podstawie badań w Klinice Neurologii w Krakowie, w październiku 2012 roku, stwierdzono u mnie uszkodzenie neuronu ruchowego i dróg korowo-rdzeniowych w przebiegu stwardnienia zanikowego bocznego SLA”.

Podziel się

"Choruję na SLA (Stwardnienie Zanikowe Boczne) od 6 lat, zanikają mięśnie – zostały tylko sprawne powieki do porozumiewania się za pomocą mrugania, mimika twarzy, serce, płuca w 40% – resztę wspomaga respirator poprzez tracheotomię w tchawicy. Najważniejsze są ciągłe, codzienne lecz nie przeciążające ćwiczenia. Rehabilitant przychodzi codziennie, zaledwie na godzinę. Miesięczny koszt rehabilitacji wynosi 1600 zł, do tego dochodzą lekarstwa i pampersy ok. 840 zł. miesięcznie".

Pan Krzysztof Ogiegło jest mieszkańcem Rzyk. Ma na utrzymaniu 6-osobową rodzinę. Z renty (1820 zł) jego małżonka nie jest w stanie opiekować się nim i jednocześnie pracować na cały etat. Pozostaje jej praca na 1/4 etatu i zasiłek rodzinny w wysokości 850 zł. Dochody rodziny to kropla w morzu potrzeb. Opieka na chorym oraz 2 najmłodszych dzieci nie jest łatwa, do tego dochodzi szereg innych spraw.  Zanik mięśni sprawił, że nie może mówić, porozumiewa się za pomocą mrugania. Ten list dyktował żonie kilka dni. Comiesięczne wydatki to blisko 4000 zł, rehabilitacja i leki są dodatkowym obciążeniem, które jest w stanie pokryć tylko dzięki pomocy innych.

"Na sercu leży mi, by jak najdłużej móc wychowywać moje dzieci, szczególnie najmłodsze, które może zapamiętają mnie uśmiechniętego. Do tego potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Proszę o pomoc".

Możecie Państwo pomóc Panu Krzysztofowi i jego Rodzinie przekazując 1% swojego podatku na konto Fundacji "Światło-Życie" w Bielsku-Białej.

Aby przekazać 1% podatku:
1. Trzeba obliczyć  1% podatku  dochodowego należnego Urzędowi Skarbowemu
2. W zeznaniu za 2018 rok wpisać: Nr KRS 0000071891 i obliczoną kwotę 1% podatku             
3. Bardzo ważne aby wypełnić rubrykę cel szczegółowy 1%: Krzysztof Ogiegło – Rehabilitacja.
Nr rachunku bankowego: 84 1240 4201 1111 0000 4647 3680

Z góry dziękuję za okazane wsparcie!

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content