Przejdź do treści

1 procent podatku dla Marka

Informacje, 08 lutego 2016 10:21

Przekaż 1 % podatku. Marek Okręglicki potrzebuje pomocy.

Podziel się

Drodzy przyjaciele !

Czy zastanawialiście się  nad tym, jak dużo zależy od ludzkich dłoni?  Dla wielu  z nas po prostu uścisk dłoni , splecione dłonie  lub pomocna dłoń . Wystarczy jednak zamknąć oczy aby się przekonać że dłoń może być także dobrym przewodnikiem.  Dzięki wrażliwym palcom wszystko nabiera rzeczywistych kształtów układa się w logiczną całość..
    
Jesteśmy rodzicami 18-letniego Marka, którego los pozbawił wzroku od pierwszych dni życia. Nie potrafimy tego zmienić. Chcielibyśmy jednak dać naszemu dziecku   jakiś klucz do świata, który ciągle  jeszcze  jest przed  nim zamknięty. Marek nie potrafi samodzielnie poruszać się w otoczeniu. Umiejętności, które są do tego niezbędne, nasz syn  zdobywa  podczas specjalistycznych turnusów z wykorzystaniem urządzeń rehabilitacyjnych do terapii przestrzennej. Ze względu na widoczne postępy w rozwoju psycho-ruchowym syna, zdecydowaliśmy się na zabieg operacyjny fibrotomii metoda Ulzibata. Zabieg ten zmuszeni  byliśmy sfinansować sami (10.900zł), ponieważ syn skończył 18 lat i nie jest już dzieckiem. Organizacje pomagają dzieciom  tylko do 18 roku życia. Po tym zabiegu  wskazana jest intensywna rehabilitacja ruchowa, co wiąże się z  koniecznością uczestnictwa Marka w turnusach rehabilitacyjnych. Optymalne warunki dla postępującej terapii zapewniają 2-3 turnusy po zabiegu tj. 4 tygodnie intensywnego usprawniania, 6 tygodni przerwy. Całkowity koszt turnusu wynosi 5800 zł. w specjalnym programie leczniczo – rehabilitacyjnym. 
Kwota ta przekracza  możliwości finansowe naszej rodziny. Jesteśmy bezsilni wobec wysokich kosztów rehabilitacji.

Do wszystkich osób, które mogły by i chciały wesprzeć nasze starania kierujemy serdeczną prośbę o pomoc finansową.
Wierzymy , że w stronę Marka wyciągnie się niejedna pomocna dłoń, która ułatwi naszemu synowi postawienie kolejnego samodzielnego kroku.. Zmieniając przyszłość jednego dziecka zmieniamy przyszłość całego świata. 

Jolanta i Przemysław Okręgliccy
Fundacja Dla Dzieci "Dar Serca"
43-300 Bielsko – Biała, ul. Powstańców Śląskich 6,tel./fax. (033)828 58 39
ING Bank Śląski S.A Oddział Regionalny w Bielsku – Białej
Nr rachunku 25 1050 1070 1000 0022 6906 4693 
"Dla Marka Okręglickiego" (ten dopisek jest konieczny)
Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content